کد خبر : 208868
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۵

بی مهری برخی مسئولان به رفع مشکلات ساکنان مسکن مهر گچساران / بیشتر خیابان‌های مسکن مهر زیرساخت مناسبی ندارند / ساکنین مشکل آب آشامیدنی دارند

بی مهری برخی مسئولان به رفع مشکلات ساکنان مسکن مهر گچساران / بیشتر خیابان‌های مسکن مهر زیرساخت مناسبی ندارند / ساکنین مشکل آب آشامیدنی دارند

به گزارش خبرنگار ایلنا از یاسوج، با نگاهی اجمالی به مستاجرین در سایت مسکن مهر گچساران می‌توان به این نکته پی بُرد که اکثریت آنها جیب‌های‌شان از پول خالی و زندگی‌شان به سختی درحال گذر از بدترین شرایط اقتصادی است. مسکن مهرهای شهرستان گچساران در نقاط مختلف از مرکز شهر دوگنبدان گرفته تا حوالی برخی روستاها ساخته

بی مهری برخی مسئولان به رفع مشکلات ساکنان مسکن مهر گچساران / بیشتر خیابان‌های مسکن مهر زیرساخت  مناسبی ندارند / ساکنین مشکل آب آشامیدنی  دارند

به گزارش خبرنگار ایلنا از یاسوج، با نگاهی اجمالی به مستاجرین در سایت مسکن مهر گچساران می‌توان به این نکته پی بُرد که اکثریت آنها جیب‌های‌شان از پول خالی و زندگی‌شان به سختی درحال گذر از بدترین شرایط اقتصادی است.

مسکن مهرهای شهرستان گچساران در نقاط مختلف از مرکز شهر دوگنبدان گرفته تا حوالی برخی روستاها ساخته شده و یا در حال ساخت هستند اما آنچه نقطه مشترک همه این مسکن‌های مهر است بی مهری برخی مسئولان به رفع مشکلات ساکنان شان است. بیشتر خیابان‌های مسکن مهر زیرساخت‌های نامناسبی دارند و وقتی از ساکنان این منطقه سئوال می‌کنی که چرا در این جا سُکنی گزیده‌‌اید؟  می گوید: مجبوریم.

بنا بگفته بیشتر ساکنان، آب آشامیدنی‌شان در اغلب ساعات روز به سختی تامین می‌شود و البته در برخی اوقات  بر سر تهیه آب اهالی منطقه با هم درگیر می‌شود. برق‌شان با نوسان و اُفت شدید در ساعات گرم سال روبرو است و قطع برق در مسکن‌های مهر نزد ساکنان به امری طبیعی تبدیل شده است.

اخذ پایان کار از شهرداری، اجرای زیرساخت‌های لازم مانند انشعابات گاز، اجرای سیستم آب و فاضلاب، زیرسازی برای آسفالت و روشنایی محیط و گاها واگذاری انشعابات برق این مسکن‌ها از جمله مشکلاتی است که موجب شده برخی از این واحدها  به متقاضیان واگذار نشود.

پیوست‌های فرهنگی در مسکن‌های مهر گچساران دیده نمی‌شود و خردسالان و بزرگسالان نمی‌دانند در کدام زمین فوتبال یا کدام کتابخانه مسکن مهر ورزش یا مطالعه کنند. کاشت درخت و سبزه در خیابان‌ها و حاشیه بلوارهای درون بافتی مسکن مهر به درستی یافت نمی‌شود و اگر جاهایی هم به ندرت یافت می‌شود انگار کسی آنها را آبیاری نمی‌کند تا سبز بمانند.

خبری از مجتمع‌های فروشگاهی در مسکن‌های مهر گچساران نیست و اغلب ساکنان برای خرید مجبورند به شهر دوگنبدان بیایند و در این بین بایستی کرایه‌های افزایشی تاکسی درون شهری را بپردازند. مدرسه شش کلاسه‌ای به نام فردوسی در نوزدهم بهمن ماه 1398 باحضور مسئولان وقت استانی و شهرستانی افتتاح شد اما این مدرسه نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای اولیه تحصیلی دانش آموزان مقطع ابتدایی باشد و می‌طلبد مدارس بزرگتری در این منطقه احداث شود.

نداشتن آسانسور، منبع آب، روشنایی معابر، ضعیف بودن مصالح ساختمانی که باعث می‌شود در زلزله‌های کوچک سه ریشتری، باعث ایحاد ترک در دیوارها می‌شود.

“احمد” جوان 25 ساله ساکن در مسکن مهر صدف جنب شهرک نفت از نبود امکانات اولیه مناسب برای ساکنان خبر داد و گفت: هر روز شاهد قطع آب و برق منازل‌مان هستیم.

“سمیرا” ساکن مسکن مهر حاتمی هم از نبود بسترهای لازم برای شادی و تفریح کودکان، نوجوانان و جوانان خبر داد و با نگرانی گفت: واقعا چرا مسئولان به فکر ما نیستند؟

ساخت هزار و 730 واحد مسکن مهر در گچساران

رئیس اداره راه و شهرسازی گچساران  از ساخت یک هزار و ۷۳۰ واحد در طرح نهضت ملی مسکن این شهرستان خبرداد و اظهار داشت: عملیات اجرایی این پروژه بزرگ و تاثیرگذار در شهرستان گچساران فعال است.

“محمدرضا عابدی”در گفت و گو با ایلنا از یاسوج گفت: در طرح نهضت ملی مسکن برای سایت ۲۴۰ واحدی خامی چهار پیمانکار مشغول به کار هستند و همه آنها فنداسیون و ستون‌ها را در این سایت به اتمام رسانده و آماده سقف می‌باشند.

وی با اشاره به سایت ۲۵۰ واحدی خِنگ بنار هم یادآورشد: در این سایت نیز کار فنداسیون و اجرای ستون‌ها رو به اتمام بوده و سایت دیگر طرح ملی نهضت مسکن در گچساران، سایت ۲۸۸ واحدی باغ انار است که هم اکنون در حال تاسیسات و سرامیک است و در چند قسمت مشغول کار هستند.

رئیس اداره راه و شهرسازی گچساران با بیان اینکه سایت ۱۲۴ واحدی جاده سلامت نیز فنداسیون آن به اتمام رسیده و در حال اجرای ستون‌ها است، تصریح کرد: یکی دیگر از سایت‌های پروژه بزرگ نهضت ملی مسکن در این شهرستان سایت ۷۰۴ واحدی پازنان است که در مرحله اجرای فنداسیون و اجرای ستون‌ها است.

عابدی از شروع کار سایت شهید سردارسلیمانی واقع در ۲ کارکنان شمالی با ۸۰۰ واحد هم خبرداد و گفت: متاسفانه یکی از مشکلات پیمانکاران، تشکیل پرونده بانکی برای دریافت تسهیلات است.

وی با تاکید براینکه اگر مشکلات تسهیلات بانکی رفع شود سرعت کار چند برابر خواهد شد، افزود: تسهیلات ۵۵۰ میلیون تومانی طرح نهضت ملی مسکن به تمام بانک ها ابلاغ شده است.

عابدی گفت: در بحث فرزندآوری نیز ۱۰۰ قطعه زمین در گچساران آماده کرده‌ایم که تا آخر تیرماه امسال به متقاضیان واجد شرایط واگذار می‌شود.

وی افزود: در گچساران ۱۲ هزار و ۸۰۰ نفر متقاضی طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند که از این‌تعداد بعد از بررسی وضعیت متقاضیان و سوابق ملکی آنها، یک هزار و ۷۳۰ نفر انتخاب می شوند.

مسکن مِهر بر کاهش نرخ اجاره در گچساران تاثیرگذار بوده است

فرماندار گچساران هم تاکید کرد که اجرا و تکمیل طرح نهضت ملی مسکن تاثیر خوبی بر کاهش نرخ اجاره بهای مسکن در این شهرستان خواهد گذاشت.

“روانبخش دیهیم خوب” در گفت و گو با ایلنا از یاسوج گفت: تعامل ادارات در روند پروژه نهضت ملی مسکن بسیار تاثیرگذار است و تاکنون دستگاه‌های مربوطه تعامل خوبی برای اجرای این پروژه با راه و شهرسازی داشته و البته برخی از مشکلات بر سر راه نیز هرچه زودتر باید برطرف شود.

بگفته وی، اجرای طرح نهضت ملی و اقدام ملی در گچساران باعث ساخت 2 هزار و ۸۰۱ واحد می‌شود و در بحث آب سایت‌های در دست اقدام نهضت ملی مسکن مشکلی وجود ندارد.

طرح ملی مسکن گچساران در پنج سایت اجرا می‌شود

مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای اجرای طرح ملی مسکن در گچساران تمام استعلامات قانونی انجام گرفته و بعد از اخذ پروانه، عملیات اجرایی آن شروع خواهد شد.

“محمد راستا” در گفت و گو با ایلنا از یاسوج افزود: در گچساران مشکل زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن وجود ندارد و اجرای آن نیاز به تعامل دستگاه‌های خدمات رسان اداری آب، برق، گاز، مخابرات، شهرداری و دیگر دستگاه‌ها دارد.

وی گفت: با برنامه ریزی‌های انجام شده طرح ملی مسکن در پنج سایت در نقاط مختلف گچساران اجرا می‌شود.

از نیمه دوم امسال، واحدهای مسکن مهر به متقاضیان در گچساران واگذار می‌شود

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد هم پیشرفت فیزیکی طرح نهضت ملی مسکن در گچساران را 75 درصد عنوان و اظهار داشت: این طرح در جاده اسلام آباد باغ انار در شمال شهر دوگنبدان مرکز گچساران در حال اجرا است.

“سید زبیر موسوی ” در گفت و گو با ایلنا از یاسوج گفت: 288 واحد مسکونی طرح ملی نهضت مسکن در ۷۲ بلوک در حال ساخت بوده که هرکدام از بلوک‌ها دارای چهار واحد مجزا و برخی واحد‌ها ۲ خوابه و برخی نیز سه خوابه هستند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه مرحله اسکلت و نمای ساختمان‌ها در این طرح به پایان رسیده و در مرحله نازک کاری و کاشی کاری است، یادآور شد: براساس پیش بینی‌های انجام شده، از نیمه دوم امسال واگذاری این واحد‌ها به متقاضیان آغاز می‌شود.

موسوی از پیشرفت فیزیکی پروژه ۱۲۴ واحدی نهضت ملی مسکن گچساران در بخش دیگری از این شهرستان هم خبرداد و تصریح کرد: در اسلام آباد و قاسم آباد گچساران نیز هدف گذاری‌هایی در بحث مسکن انجام شده است.

وی تاکید کرد که ساخت ۴۸۰ واحد مسکن در قالب طرح نهضت ملی مسکن در منطقه خامی و خِنگ بنار گچساران بدلیل نبود امکانات آب و برق برای ادامه ساخت با مشکل مواجه و تعطیل شده بود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مشکلات کمبود آب و برق برای شتاب‌بخشی به طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان گچساران مرتفع شده و امیدواریم این طرح‌ها به موقع تکمیل و تحویل متقاضیان شود.

مشکلات آب و برق سایت های مسکن مهر گچساران رفع شود 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم از مدیران راه و شهرسازی و بنیاد مسکن این استان خواست در طرح نهضت ملی مسکن حساس باشند.

“سیدعلی احمدزاده” در گفت و گو با ایلنا از یاسوج گفت: مشکلاتی در حوزه آب و برق برخی سایت‌های وجود دارد که این مشکلات به زودی رفع و متقاضیان و ساکنان دغدغه‌ای بابت این موضوعات نداشته باشند.

وی با بیان اینکه روند احداث طرح نهضت ملی مسکن در گچساران رضایت‌بخش است، اظهارداشت: پیمانکاران در زمینه افزایش قیمت مصالح گلایه‌هایی داشتند که دولت باید در این زمینه تصمیم‌گیری کند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد  با تشریح مشخصات سایت های طرح نهضت ملی مسکن که در دو تا چهار طبقه در حال احداث است، یادآورشد: سایت مربوط به بنیاد مسکن در گچساران در مرحله پایانی کار است و قرار شده تا پایان شهریورماه جاری تحویل متقاضیان شود.

احمدزاده گفت: زمان ۲۴ ماهه برای اتمام سایر سایت‌ها پیش‌بینی شد که با بنیاد مسکن به توافق رسیدیم این زمان به ۱۸ ماه کاهش پیدا کند.

وی افزود: با توجه به اینکه در شهرستان گچساران مشکل تامین زمین وجود ندارد، تکلیف شد تمام ساخت و سازها به صورت طبقاتی انجام نشود و منازل ویلایی که سیاست دولت است احداث و در اختیار مردم خصوصا زوج‌های جوان قرار گیرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر نظارت بیشتر راه و شهرسازی و بنیاد مسکن و فرمانداری گچساران بر روند ساخت طرح نهضت ملی مسکن در این شهرستان تاکید و ادامه داد: متاسفانه مشکل معارض مانع از آغاز عملیات احداث در زمان تعیین شده بود اما با همکاری دادگستری مشکل رفع شد و در حال حاضر مانعی برای ادامه کار نیست.

احمدزاده در خصوص تامین سیمان این واحدها نیز اظهار داشت: پیمانکارانی را که مستقیما سیمان خود را از کارخانجات استان تامین کنند حمایت می‌کنیم.

نهضت ملی مسکن روند مطلوبی در کشور دارد 

معاون اجرایی رئیس جمهور هم در جریان بازدید از ساخت ۲۸۸واحدی طرح نهضت ملی مسکن در گچساران ، روند اجرای این طرح را مطلوب ارزیابی کرد و خواستار سرعت بخشی بیشتر آن شد.

“محسن منصوری” گفت: احداث طرح‌های نهضت ملی مسکن در بسیاری از مناطق کشور آغاز و روند اجرایی مطلوبی دارد.

وی با اشاره به اینکه روند ساخت واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در برخی موارد جلوتر از ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز بوده است، افزود: امید می‌رود با تلاش همه مسئولان، زمینه تامین اعتبار برای ایجاد امکانات مورد نیاز سکونت در سایت‌های نهضت ملی مسکن فراهم شود.

به گزارش ایلنا، شهر ۱۰۰ هزار نفری دوگنبدان مرکز شهرستان نفت خیز گچساران در ۱۵۰ کیلومتری یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

گزارش: ضرغام علیبازی 

انتهای پیام/

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سایت مدیر اکسپرت

خرید انکودر

زيرنويس سريال

همه چیز درباره خرید رپورتاژ آگهی

تعمیر گیربکس اتوماتیک

پارتیشن چوبی

شیشه خودرو تهران

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

سایت محدوده

سایت کليک نيوز

سایت تالک نيوز

سایت پويشگر

سایت تارگت نيوز

سایت نيوز آيس

سایت نمانيان

سایت اسکن خبر

سایت جريان خبر

سایت چشم انداز نيوز

سایت به علاوه نيوز

سایت روشن نيوز

سایت ديناز نيوز

سایت ويک نيوز

سایت دون نيوز

سایت اسکاي وان

سایت استاندارد نيوز