کد خبر : 208725
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۲

شرایط استعلام و خرید بیمه بدنه پارسیان با ارزانترین قیمت چیست؟

شرایط استعلام و خرید بیمه بدنه پارسیان با ارزانترین قیمت چیست؟

بیمه بدنه چیست؟ شرکت‌های بیمه‌ای برای اینکه بتوانند خدمات بهتری را به بیمه‌گزار‌ها ارائه کنند، طرح‌های مختلفی از بیمه نامه را اجرا خواهند کرد. از این رو در کنار بیمه اجباری ثالث، بیمه بدنه را هم به عنوان مکمل قرار داده‌اند تا هزینه‌های رخ داده در حادثه‌های رانندگی جبران شوند. از این رو بیمه پارسیان

بیمه بدنه چیست؟

شرکت‌های بیمه‌ای برای اینکه بتوانند خدمات بهتری را به بیمه‌گزار‌ها ارائه کنند، طرح‌های مختلفی از بیمه نامه را اجرا خواهند کرد. از این رو در کنار بیمه اجباری ثالث، بیمه بدنه را هم به عنوان مکمل قرار داده‌اند تا هزینه‌های رخ داده در حادثه‌های رانندگی جبران شوند. از این رو بیمه پارسیان که یکی از شرکت‌های بیمه‌ای با توانگری بالا است این بیمه نامه را با شرایط تخفیف‌های مختلف صادر می‌کند. برای اینکه با پوشش‌ها و مزیت‌های خریداری بیمه نامه از بیمه‌گر پارسیان بیشتر آشنا شوید تا انتهای متن همراه ما باشید.

بیمه بدنه چیست؟

یکی از انواع بیمه‌هایی که برای دارندگان وسایل نقلیه توصیه می‌شود؛ بیمه بدنه اتومبیل است.طبق قانون بیمه مرکزی که بیمه شخص ثالث برای تمام خودروها اجباری است، بیمه بدنه خودرو، برای مدیریت هزینه‌های خسارات احتمالی وارد به بدنه و سایر قطعات ماشین امری لازم و ضروری به نظر می‌رسد. بیمه‌گزار با پرداخت مبلغ مشخص حق ‌بیمه به شرکت بیمه‌گر و خرید بیمه بدنه، وسیله‌نقلیه خود را در برابر خطرات و حوادث احتمالی خودرو بیمه می‌کند. شرکت بیمه‌گر، طبق این بیمه ماشین، درصورت بروزحادثه، خسارت وارده را براساس شرایط بیمه‌نامه پرداخت نماید.

با توجه به گران بودن خودرو و قطعات یدکی و اجتناب ناپذیر بودن حوادث رانندگی، اهمیت بیمه‌نامه بدنه خودرو به شدت احساس میگردد؟

آیا می‌دانید چه عواملی روی تعیین نرخ بیمه هنگام صدور اینترنتی بیمه بدنه ماشین  تاثیرگذار هستند؟

چرا بیمه بدنه خودرو را بخریم؟

اهمیت خرید بیمه بدنه خودرو

افزایش قیمت خودرو آن هم در این روزهای اقتصادی جزو موارد غیر انکار است. در حقیقت با افزایش قیمت خودرو، هزینه‌های تعمیرات قطعات و دستمزد تعمیرکار‌ها بیشتر خواهد شد. در نتیجه اگر شما دچار حادثه‌های بدنی و مالی شوید باید خسارت‌های رخ داده را با هزینه‌های بالایی جبران کنید، اما اگر تحت پوشش خطرات بیمه بدنه شرکت بیمه پارسیان باشید به طور حتم هزینه‌های شما کاهش پیدا می‌کند. در حقیقت جبران خسارت‌های رخ داده را به بیمه‌گر انتقال می‌دهید.

اما بیمه بدنه خودرو در شرایط زیر خسارت‌های وارد شده به خودروی بیمه‌گزار را جبران خواهد کرد:

 • بیمه‌گزار مقصر در حادثه رانندگی باشد.
 • بیمه‌گزار در حادثه رانندگی مقصر شناخته نشود.
 • راننده مقصر در حادثه رانندگی صحنه تصادف را ترک کرده و بیمه‌گزار برای دریافت خسارت به او دسترسی ندارد.
 • خودروی نامتعارف یا به عبارتی بسیار گران‌قیمت بوده و در نتیجه در اثر بروز کوچک‌ترین حادثه خسارات سنگینی را متحمل خواهید شد.

پوشش‌های بیمه بدنه در بیمه پارسیان

بیمه پارسیان دو نوع پوشش اصلی و مالی را برای جبران هزینه‌های رخ داده در حادثه‌های رانندگی در نظر گرفته است که با توجه به درخواست بیمه‌گزار ارائه خواهند شد.

پوشش‌های اصلی با پرداخت حق بیمه پایه قابل خریداری هستند و برای پوشش‌های اضافی نیاز است که حق بیمه بیشتری را متناسب با پوشش انتخابی پرداخت کرد.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه در بیمه پارسیان

پوشش های بیمه بدنه خودرو

پوشش‌های اصلی در این بیمه نامه جزو موارد لاینکف بوده و در همه شرکت‌های بیمه‌ای ارائه خواهند شد. این پوشش‌ها عبارتند از:

 • اگر خودرو به دلیل واژگونی، آتش‌سوزی، سقوط یا انفجار، خسارت ببیند، خسارات وارده تحت پوشش اصلی بیمه بدنه خودرو قرار گرفته و شرکت بیمه‌گر موظف به پرداخت خسارت خواهد بود.
 • اگر خودروی مورد نظر با جسمی‌ ثابت یا متحرک برخورد کرده و دچار خسارت شود تحت پوشش اصلی بیمه بدنه خودرو قرار خواهید گرفت.
 • اگر با سرقت کلی خودرو یا سرقت تجهیزات جانبی آن، خسارتی به خودروی شما وارد شود، تحت پوشش اصلی بیمه بدنه خودرو قرار خواهید گرفت.
 • اگر در زمان انتقال خودرو به تعمیرگاه یا پارکینگ پس از حادثه رانندگی یا در زمان نجات سرنشینان پس از حادثه رانندگی، خسارتی به بدنه خودرو وارد شود، تحت پوشش اصلی بیمه بدنه خودرو قرار خواهید گرفت.

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه در بیمه پارسیان

همانطور که اشاره شد برای تهیه پوشش‌های اضافی نیاز است که حق بیمه بیشتری پرداخت کرد که این پوشش‌ها به شرح زیر هستند:

 • اگر خودروی شما در اثر بروز حوادث طبیعی مانند: زلزله، سیل و آتشفشان خسارتی ببیند، تحت پوشش‌های تکمیلی یا الحاقی بیمه بدنه خودرو خواهد بود.
 • اگر وسایل و تجهیزات خودروی شما دزدیده شود، طبق بخشنامه و مقررات بیمه بدنه خودرو، خسارات ناشی از آن جبران خواهد شد.
 • اگر در اثر ضربه یا عوامل دیگری غیر از خطرات اصلی، شیشه اتومبیل شما بشکند، تحت پوشش تکمیلی یا الحاقی بیمه بدنه خودرو خواهد بود.
 • اگر بنا به دلایلی مواد اسیدی و شیمیایی مانند: رنگ و اسید به بدنه خودروی شما پاشیده شود، تحت پوشش الحاقی بیمه بدنه خودرو خواهد بود.
 • اگر خودروی شما در خارج از مرزهای کشور خسارت ببیند، تحت پوشش‌های تکمیلی یا الحاقی بیمه بدنه خودرو خواهد بود.
 • اگر خودروی شما در اثر کشیده شدن اجسام تیز مانند میخ و یا کلید دچار خط و خش شود، تحت پوشش‌های تکمیلی یا الحاقی بیمه بدنه خودرو خواهد بود.

نحوه دریافت خسارت بیمه بدنه خودرو

در یک حادثه رانندگی خسارت وارد شده به بدنه خودرو می‌تواند کلی و جزئی باشد. در صورتی که خسارت وارد شده به خودرو جزئی باشد، معیار برای تعیین میزان خسارت، هزینه تعمیر خواهد بود که می‌تواند شامل: دستمزد تعمیر خودرو، قیمت روز لوازم یدکی مورد نیاز پس از کسر استهلاک، هزینه نجات و حمل و نقل خودرو و فرانشیز بیمه خودرو باشد. اما اگر خودروی مورد نظر خسارت غیر قابل جبرانی را متحمل شود، به ‌عنوان مثال: سرقت کلی خودرو صورت گرفته باشد و به مدت ۶۰ روز خودروی مورد نظر پیدا نشود، ارزش بازیافت احتمالی و کسورات بیمه نامه از آن کسر شده و هزینه‌های متعارف حمل خودرو به همراه نجات خودرو به آن اضافه می‌شود. در چنین شرایطی شرکت بیمه‌گر پارسیان ارزش بازیافتی خودروی مورد نظر را تعیین خواهد کرد. در صورتی که شخص بیمه‌گزار با این شرایط موافق نباشد، شرکت بیمه‌گر پس از کسر فرانشیز بیمه و دیگر کسورات و اضافه شدن هزینه‌های متعارف شامل حمل خودرو و نجات، مالک آن شناخته خواهد شد. در نتیجه شرکت بیمه‌گر باقی‌مانده مبلغ را پس از محاسبه به شخص بیمه‌گزار استرداد خواهد کرد.

انتخاب و خرید بهترین بیمه بدنه 

همانطرو که اشاره شد، هزینه تعمیرات قطعات خودرو روز به روز بیشتر می‌شود و توصیه می‌کنیم که برای جبران خسارت‌های رخ داده در حادثه‌های رانندگی از انواع بیمه نامه وسایل نقیله زمینی مانند: بیمه ثالث و بیمه بدنه استفاده کنید. اما برخی از افراد با چالش انتخاب بهترین بیمه نامه روبه رو می‌شوند. برای اینکه بتوانید بهترین بیمه را با قیمت مناسب تهیه کنید نیاز دارید که شرایط مقایسه خدمات و قیمت بیمه‌گر‌ها را داشته باشید. بیمه دات کام یکی از کارگزاری‌های آنلاین خرید بیمه است که شرایط استعلام و مقایسه خدمات بیمه‌ای را فراهم کرده تا همه افراد به راحتی بتوانند بهترین بیمه نامه را تهیه کنند. همچنین این کارگزاری آنلاین با تمام شرکت‌های بیمه‌ای مانند: بیمه پارسیان همکاری دارد و می‌توانید به راحتی خدمات بیمه‌گر‌ها را از این سامانه تهیه کنید. بنابراین اگر قصد دریافت بیمه بدنه خودرو را دارید پیشنهاد می‌کنیم از خدمات جامع و کامل بیمه دات کام استفاده کنید.  برای خرید بیمه بدنه  شرکت بیمه  پارسیان https://bimeh.com/parsian-insurance)، به صفحه استعلام بیمه بدنه در بیمه دات کام بروید. سپس، مشخصات خودرو و بیمه‌نامه قبلی خود را وارد کنید. در ادامه گزینه استعلام را بزنید؛ سیستم شرایط خرید و قیمت بیمه بدنه پارسیان را نمایش می‌دهد. در نهایت با انتخاب و پرداخت حق بیمه می‌توانید بیمه‌نامه مورد نظرتان را تهیه کنید.

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سایت مدیر اکسپرت

خرید انکودر

زيرنويس سريال

همه چیز درباره خرید رپورتاژ آگهی

تعمیر گیربکس اتوماتیک

پارتیشن چوبی

شیشه خودرو تهران

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

سایت محدوده

سایت کليک نيوز

سایت تالک نيوز

سایت پويشگر

سایت تارگت نيوز

سایت نيوز آيس

سایت نمانيان

سایت اسکن خبر

سایت جريان خبر

سایت چشم انداز نيوز

سایت به علاوه نيوز

سایت روشن نيوز

سایت ديناز نيوز

سایت ويک نيوز

سایت دون نيوز

سایت اسکاي وان

سایت استاندارد نيوز