کد خبر : 202085
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۹

راهنمای دریافت ویزای فرانسه

راهنمای دریافت ویزای فرانسه

  برای رفتن به کشورهای خارجی نیاز به اخذ ویزای آن کشور است که باید فرد متقاضی دارای شرایط و مدارک لازم باشد. افراد باید با توجه به هدف سفر خود در فرم درخواست ویزا نوع ویزای را نیز مشخص کنند. از طریق روش های مختلفی می توان ویزای کشور خاصی را دریافت کرد؛ برای

 

برای رفتن به کشورهای خارجی نیاز به اخذ ویزای آن کشور است که باید فرد متقاضی دارای شرایط و مدارک لازم باشد. افراد باید با توجه به هدف سفر خود در فرم درخواست ویزا نوع ویزای را نیز مشخص کنند. از طریق روش های مختلفی می توان ویزای کشور خاصی را دریافت کرد؛ برای مثال برای رفتن به فرانسه به قصد بازدید از آثار تاریخی و جاذبه های طبیعی آن باید ویزای توریستی این کشور را داشته باشید. در این مقاله راهنمای کاملی در مورد دریافت ویزای فرانسه ارائه می دهیم.

شرایط عمومی ویزای فرانسه
همان طور که گفتیم انواع ویزا به بسته به هدف سفر برای مسافران فرانسه صادر می شود که هر یک دارای شرایط خاصی دارند و باید مدارک مورد نیاز به خصوصی را آماده کرد. سه شرط عمومی مهم برای درخواست کنندگان ویزای فرانسه وجود دارد که باید متقاضی واجد این شروط باشد تا بتواند فرآیند اخذ ویزا را ادامه دهد. داشتن گردش حساب مربوط به سه ماه آخر مانده به تاریخ سفر که تعداد تراکنش ها در آن بالا باشد، داشتن تمکن مالی مناسب و مشخص برای تامین هزینه های درخواست ویزا و اقامت در فرانسه و ارائه تاریخچه سفر قابل قبول از مهم ترین شرایط عمومی دریافت ویزای فرانسه است.

C:\Users\Amin Babazadeh\Documents\ویزای-فرانسه.jpg

مدارک لازم جهت اخذ ویزای فرانسه

برای دریافت ویزای فرانسه بر اساس نوع ویزا و هدف سفر باید مدارک خاصی جمع آوری و ترجمه شود و به سفارت تحویل گردد.

 • پرینت فرم تکمیل شده درخواست ویزا 
 • دو قطعه عکس از متقاضی که در سال جاری گرفته شده باشد
 • کپی گذرنامه و ویزاهایی قبلی متقاضی؛ این گذرنامه باید حداقل دارای دو صفحه خالی باشد.
 • ارائه پرینت بلیط پرواز رفت و برگشت به فرانسه 
 • واچر هتل و اطلاعات مربوط به محل اقامت در فرانسه
 • بیمه درمانی با حداقل پوشش مبلغ مشخص که در فرانسه و کل منطقه شینگن معتبر باشد
 • گواهی مربوط به هدف سفر به فرانسه
 • رسیدهای پرداخت هزینه ویزای فرانسه
 • ارائه اسناد هویتی و مدارک خانواده در صورت متاهل بودن متقاضی
 • تمکن مالی لازم برای مدت اقامت و تامین هزینه های زندگی در فرانسه
 • ارائه دعوتنامه در صورت وجود برای ویزای تحصیلی از سوی دانشگاهی در فرانسه و ویزای کاری از طرف کارفرما یا شرکت فعال در کشور فرانسه
 • پرینت گردش حساب سه ماه اخیر متقاضی که تعداد تراکنش بالایی داشته باشد.
 • رضایت نامه والدین برای افراد زیر 18 سال که بدون پدر و مادر به فرانسه سفر می کنند.
 • گواهی اشتغال یا گواهی بازنشستگی برای کارمندان و بازنشستگان

مراحل درخواست ویزا کشور فرانسه

بعد از اینکه متقاضی این شرایط را داشت و مدارک مورد نیاز را آماده نمود باید اقدام به دریافت وقت سفارت نماید تا در زمان مقرر برای انجام مصاحبه و تحویل مدارک و انگشت نگاری به صورت حضوری به سفارت مراجعه کند. در ادامه مدارک و اسناد ارائه شده در سفارت مورد بررسی و پرداخت قرار می گیرد و با گذشته مدت زمان مشخص جواب قبول یا رد ویزا به متقاضی اعلام می شود. مراحل دریافت ویزای فرانسه به ترتیب زیر انجام می شود؛

1.در مورد نوع ویزایی که می خواهید بگیرد تحقیقات لازم را انجام دهید؛ برای این کار باید هدف خود از سفر به به فرانسه را مشخص کنید و طبق آن نوع ویزای خود را انتخاب کنید. برای مثال اگر قصد دارید در فرانسه ادامه تحصیل دهید باید به یکی از دانشگاه های این کشور درخواست ارائه دهید و مدارک و رزومه خود را ارسال کنید در صورتی که مورد تایید دانشگاه مورد نظر قرار گرفتید از آنجا برای شما دعوتنامه می فرستند که با این دعوتنامه می توانید خیلی سریع ویزای تحصیلی فرانسه را دریافت کنید.

2.تکمیل فرم درخواست ویزا در سایت سفارت؛ در این فرم باید تمام اطلاعات به دقت و درستی و بدون اشتباه وارد شود و پس از تایید از آن باید پرینت گرفت.

3.ترجمه مدارک به زبان انگلیسی یا فرانسوی توسط دارالترجمه رسمی و باید مهر این موسسه روی مدارک زده شود.

4.گرفتن عکس مناسب پاسپورت در اندازه های مشخص و طبق دستورالعمل های دریافت ویزا فرانسه 

5.گرفتن وقت سفارت؛ این تعیین وقت توسط کارگزاری ها یا به صورت آنلاین انجام می گیرد و برای ملاقات حضوری در سفارت مشخص می شود. 

6.قرار حضوری در سفارت و انجام مصاحبه؛ در این جلسه حضوری باید تمام مدارک بدون نقص به همراه درخواست ویزا به مسئول سفارت تحویل داده شود. همچنین مراحل انگشت نگاری و مصاحبه در این روز انجام می شود. در زمان مراجعه به سفارت ده اثر انگشت به طور جداگانه از متقاضی می گیرند.

نکته: متقاضیان ویزای فرانسه که 12 سال به بالا دارند باید شخصا درخواست ویزای خود را ارسال کنند. 

7.پیگیری درخواست ویزا؛ برای این کار می توانید به دفاتر کارگزاری مراجعه کنید یا تماس بگیرید و یا اینکه از طریق سایت سفارت جزئیات پیشرفت درخواست خود را پیگیری نمایید. جواب ویزا از طریق دفاتر کارگزاری یا خدمات پستی به اطلاع متقاضی می رسد.

نکته: پرداخت هزینه درخواست ویزای فرانسه بر عهده متقاضی است و این هزینه بابت خدماتی که در سفارت و دفتر کارگزاری به متقاضی ارائه شده دریافت می شود.

انواع ویزای فرانسه

دو نوع ویزای کوتاه مدت و بلند مدت برای رفتن به کشور فرانسه وجود دارد که هر یک شرایط دریافت و اقامت متفاوتی دارند.

1.ویزای کوتاه مدت: افرادی که برای مدت معین و کوتاهی باید در فرانسه اقامت کنند نیاز به اخذ ویزای کوتاه مدت دارند. سفر به فرانسه با اهداف توریستی، شرکت در جلسات تجاری، گذراندن دوره های کوتاه آموزشی یا دیدار با خانواده با دریافت ویزای کوتاه مدت میسر است. 

2.ویزای بلندمدت فرانسه: برای اقامت طولانی مدت که بیشتر از سه ماه به طول می انجامد نیاز به دریافت ویزای بلند مدت است. ویزای تحصیلی، ویزای کاری، سرمایه گذاری و محلق شدن به خانواده از دسته ویزاهای بلند مدت هستند.

تمدید ویزای فرانسه

تمدید هر یک از ویزاهای فرانسه تحت شرایط خاصی امکان پذیر است؛ برای مثال ویزاهای بلند مدت مثل تحصیلی، سرمایه گذاری و کاری در صورتی قابلیت تمدید را دارند که شرایط مسافر تغییری نکرده باشد. چنانچه فردی دارای ویزای کار است و همچنان پیشنهاد کاری در فرانسه دارد می تواند ویزای خود را تمدید نماید. همچنین در ویزای تحصیلی در صورتی که دانشجو فارغ التحصیل شده است در صورتی می تواند در این کشور به اقامت خود ادامه دهد که ویزای خود را به ویزای کار تبدیل کند.

جمع بندی

فرانسه از دسته کشورهای اروپایی و عضو منطقه شینگن به شمار می رود که با دریافت ویزای آن امکان سفر و اقامت در سایر کشورهای حوزه شینگن برای مسافران وجود خواهد داشت. در این مقاله به شرایط و مراحل دریافت ویزای فرانسه و مدارک و اسناد مورد نیاز آن پرداخته شد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اخبار

خرید رپورتاژ آگهی