کد خبر : 104442
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱:۱۳

همه ظرفیت وزارت دفاع دراختیار وزارت بهداشت و مردم است/رونمایی از ۳ دستاورد مهم دریایی در سال ۹۹

همه ظرفیت وزارت دفاع دراختیار وزارت بهداشت و مردم است/رونمایی از ۳ دستاورد مهم دریایی در سال ۹۹

وزیر دفاع با اشاره به برنامه های صنعت دفاعی در سال ۹۹ گفت: در سال ۹۹ سه محصول خوب در حوزه دریایی را رونمایی می‌کنیم. به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ حاتمی در تشریح ‌برنامه‌ها و اقدامات وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در سال ۹۹ با بیان اینکه در

همه ظرفیت وزارت دفاع دراختیار وزارت بهداشت و مردم است/رونمایی از ۳ دستاورد مهم دریایی در سال ۹۹

وزیر دفاع با اشاره به برنامه های صنعت دفاعی در سال ۹۹ گفت: در سال ۹۹ سه محصول خوب در حوزه دریایی را رونمایی می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ حاتمی در تشریح ‌برنامه‌ها و اقدامات وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در سال ۹۹ با بیان اینکه در سال ۹۸ تلاش وزارت دفاع حفظ و تثبیت رویکرد قدرت سخت بود، اظهار داشت: سال ۹۸ یک سال خاص با فرازو نشیب‌های فراوانی و قابل توجه‌ای بود، چرا که دشمنان ‌ناامن‌سازی‌ جمهوری اسلامی را دنبال می‌کردند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه متاسفانه در سال ۹۷ شهادت ناجوانمردانه تعدادی از رزمندگان در کردستان، حادثه تروریستی مجلس شورای اسلامی و استان اهواز اتفاق افتاد، گفت: با تکیه به توان و قدرت عملیاتی موشک‌های نقطه‌زن و پهپادهای دقیق، وزارت دفاع پاسخ قاطعانه‌ای به دشمنان داد.

دشمنان ‌نمی‌توانند قدرت بازدارندگی ‌ایران را به چالش بکشاند
امیر سرتیپ حاتمی با ذکر اینکه دشمنان هیچ‌گاه نمی‌توانند قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران را به چالش بکشاند، خاطرنشان کرد: با کار رودررویی دشمنان در سال ۹۸ که تجاوزهای هوایی به جنوب کشور داشتند، با چند بار اخطار در نهایت سامانه پدافند هوایی ایران اهداف آنها را کشف کرد که با ارتقای قدرت بازدارندگی ما، وجهه و قدرت دشمن تضعیف شد.

شهادت حاج قاسم سلیمانی ‌دل هر ایرانی را به درد آورد
وی بیان کرد: شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی مهندس و همراهانشان دل هر ایرانی را به درد آورد، گرچه از لحاظ عملیاتی، هیچ ارزشی نداشت اما ‌هدف دشمنان به چالش کشاندن قدرت جمهوری اسلامی ایران بود که با تدبیر فرمانده معظم کل قوا یک عملیات متکی به توان دفاعی جمهوری اسلامی ایران و خاص مطالبه عموم مردم طراحی شد که توسط موشک‌های تولید شده متخصصان صنعت دفاعی انجام شد و پایگاه عین‌الاسد ویران و پاسخ دندان‌شکنی به دشمنان داده شد.

با حمله موشکی به عین الاسد قدرت بازدارندگی ایران تثبیت شد
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح کرد: تصمیم‌ حمله موشکی به پایگاه عین‌الاسد با دو ویژگی و تصمیم راهبردی انجام شد از جمله اینکه برای نخستین بار زدن پایگاه آمریکا در خاک عراق و برگرداندن قدرت بازدارندگی ایران بود که جنبه تاکتیکی و بسیار با اهمیت داشت.
امیر سرتیپ حاتمی اظهار داشت: قدرت بازدارندگی ایران که دشمنان در سال ۹۷ و ۹۸ قصد به چالش کشاندن آن را داشتند در واقع بار دیگر تثبیت و حفظ شد و چهره دشمن برای مردم شفاف‌تر و با شکل‌گیری انسجام در کشور و تنفر از آمریکا تشدید شد.

سال ۹۸ سال پرافتخار صنعت دفاعی بود
وی به دستاوردهای صنعت دفاعی و دستاوردهای وزارت دفاع اشاره کرد و گفت: ‌در سال ‌۹۸ برای ایران‌ در حوزه پدافندی دو کار بزرگ انجام شد. رونمایی سامانه ۱۵ خرداد و تولید موشک‌های دقیق و تاکتیکی و در حوزه ‌کروزهای دریایی، زمینی و هوایی هم یک نقطه عطف در حوزه دفاعی ایران است.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به طراحی، تولید و پرواز جت آموزشی کوثر در سال گذشته، خاطرنشان کرد: در حوزه هوایی خط تولید کوثر را ادامه دادیم که انشالله در سال ۹۹ چند محصول را از کوثر خواهیم داشت.

۱۵۲ کار تحقیقاتی دفاعی در سال ۹۸ اجرا شد
امیر سرتیپ حاتمی در حوزه رزم زمینی به اتفاقات مهمی اشاره کرد و ادامه داد: در مجموع ۱۵۲ کار تحقیقاتی تعریف شد که با وجود فشار حداکثری دشمن همکاران ما در صنایع دفاعی دست به دست هم دادند و با همت تمام  ۱۵۲ پروژه را محقق کردند.
وی از خدمات ارزنده به خانواده‌های نیروهای مسلح خبر داد و بیان کرد: دولت و وزارت دفاع خدماتی برای پشتیبانی از نیروهای مسلح انجام و با موضوعاتی ‌همچون پیگیری حقوق، خدمات درمانی خوب و برنامه‌ریزی ۱۰۰ هزار مسکن ملی و ‌برای رفع مشکلات بازنشستگان کارهای بسیار خوبی انجام دادند و در حوزه معیشت نیز با ۶۰۰ فروشگاه ‌اتکا در سطح کشور  با توجه به وضعیت کشور کمک‌های خوبی انجام شده است.

امسال ۲ تا ۳ محصول در حوزه دریایی خواهیم داشت
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به مهم‌ترین برنامه‌های وزارت دفاع در سال ۹۹ اشاره کرد و  ‌از به ثمر رسیدن ۲ تا ۳ محصول خوب در حوزه دریایی در سال ۹۹ خبر داد و گفت: ناوشکن دنا و یک ناو مین شکار ان‌شالله به نیروی دریایی ارتش تحویل داده خواهد شد و در حوزه قایق های پرنده و قایق‌های تندرو نیز اتفاقات خوبی در پیش خواهد بود.

سرجنگی بالستیک‌ها قدرتمندتر می‌شود
وی با بیان اینکه در حوزه موشکی به خصوص موشک های زمین به زمین که به یک دقت کامل رسیدیم، کارهای ارتقاء کیفیت ویژه‌ای را انجام خواهیم داد، گفت: از جمله این کارها افزایش اثرگذاری سرجنگی‌ موشک‌ها با افزایش قدرت انفجار است تا موشک‌ها موثرتر باشند؛ همچنین در سرعت، مانورپذیری و چابکی برنامه های تحقیقاتی بسیار خوبی وجود دارد.

کروزهای ایرانی متحرک می‌شود
وزیر دفاع با تاکید بر اینکه در حوزه کروز نیز انشالله کروز هواپایه را خواهیم داشت، گفت: در تحرک پذیری موشک های کروز یعنی شلیک در حال حرکت یک کار خیلی خوب دنبال می شود که بسیار مهم است و در سال ۹۹ شاهد آن خواهیم بود.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در حوزه رزم زمینی نیز گفت: یک بسته خوب در تسلیح بالگردها به خصوص برد ضد زره بیشتر داریم و توان عملیات شب را ارتقا خواهیم داد که اتفاق بسیار مهمی است.

نیروهای مسلح با تمام وجود فدایی ملت هستند
امیر سرتیپ حاتمی به اقدامات مدیریتی نیروهای مسلح در بلاهای طبیعی کشور اشاره و  بیان کرد: نیروهای مسلح با تمام وجود فدایی ملت هستند چراکه با ۳ وزیر دفاع و تعداد بسیاری از فرمانده و رزمندگان شهید که جانشان را برای امنیت مردم فدا کرده اند و با روحیه حفاظت از مردم وارد عمل می شوند ازجمله در ابتدای سیل سال ۹۸، سیل سیستان بلوچستان، خوزستان با تمام وجود ورود پیدا کرده اند.

همه ظرفیت وزارت دفاع در اختیار وزارت بهداشت و مردم قرار گرفت
وی به اقدامات وزارت دفاع در مقابله با ویروس کرونا اشاره و بیان کرد: این موضوع مشکوک با احتمالات مختلف است. همه ظرفیت وزارت دفاع در اختیار وزارت بهداشت و مردم قرار گرفته که با همکاری ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی هرگونه ظرفیت درمانی، ظرفیت انسانی و امکانات قرطینه با بیش از ۱۵ هزار تخت درمانی توسط نیروهای مسلح در اختیار مردم است.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

قیمت یاب خریدینو

کلینیک روانشناسی عباس نادر

پشتیسار

سایت مدیر اکسپرت

خرید انکودر

زيرنويس سريال

همه چیز درباره خرید رپورتاژ آگهی

شیشه خودرو تهران

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

سایت محدوده

سایت کليک نيوز

سایت تالک نيوز

سایت پويشگر

سایت تارگت نيوز

سایت نيوز آيس

سایت نمانيان

سایت اسکن خبر

سایت جريان خبر

سایت چشم انداز نيوز

سایت به علاوه نيوز

سایت روشن نيوز

سایت ديناز نيوز

سایت ويک نيوز

سایت دون نيوز

سایت اسکاي وان

سایت استاندارد نيوز